Main » Articles » Polityka i Społeczeństwo

Wrocław Global Forum gromadzi międzynarodowych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa i wyzwań gospodarczych


Wrocław Global Forum gromadzi międzynarodowych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa i wyzwań gospodarczych

W czasie historycznej niepewności w Europie, dziś Wrocław Global Forum przedstawia grono liderów i przywódców wysokiego szczebla, którzy uczestniczyć będą w szóstym dorocznym spotkaniu w dniach 11-13 czerwca 2015.

 

Pochodzącym z obu stron Atlantyku delegacjom tegorocznego Forum przewodzić będą: amerykański Senator Jeanne Shaheen, Wicepremier i Minister Obrony Narodowej RP Tomasz Siemoniak, Minister Spraw Zagranicznych RP Grzegorz Schetyna, Marszałek Sejmu i były Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski, były Prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski, gruziński Minister Spraw Zagranicznych Tamar Beruchashvili, dowódca US Army w Europie Generał Frederick B. Hodges i były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Stephen Hadley oraz Generał James L. Jones.

 

Organizowane przez Atlantic Council, miasto Wrocław i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Wrocław Global Forum obejmie swoją tematyką najbardziej palące problemy, przed którymi stoi dziś Europa, zarówno w nawiązaniu do kryzysu w strefie euro i konfliktu na Ukrainie, jak również do rosnącej polaryzacji politycznej w Europie i radykalizacji oraz z uwzględnieniem zwiększającego się wpływu gospodarek azjatyckich.

 

Jako wiodąca konferencja transatlantycka w Polsce, Wrocław Global Forum angażuje się imponującą społeczność światowych liderów, żeby odnaleźć rozwiązania zarówno regionalnych jak i globalnych problemów, które będą determinować przyszłość Europy, z założeniem, że solidny sojusz transatlantycki jest niezbędny do budowania możliwie najlepszej przyszłości dla nas wszystkich  – mówi prezes Atlantic Council Frederick Kempe. 

 

Wraz z Forum, Atlantic Council organizuje również siódmą, doroczną galę rozdania nagród Freedom Awards, wręczanych niezwykłym osobom i organizacjom, które broniły wolności na całym świecie. Tegoroczne wyróżnienia otrzymali: były premier Szwecji Carl Bildt i nagradzana polska reżyserka Agnieszka Holland. Były wicepremier Rosji Borys Niemcow zostanie uhonorowany specjalną pośmiertną nagrodą, która przekazana zostanie przez  Przewodniczącego Fundacji Praw Człowieka Garry’ego Kasparova na ręce córki pana Niemcowa, Żanny Niemcowej. Atlantic Council nagrodzi również Doniecki Uniwersytet Narodowy, jego studentów oraz pracowników za ich wytrwałość w zachowaniu wolności intelektualnej w obliczu przemocy i ucisku oraz ich odważnej decyzji o przeniesieniu ośrodka do Winnicy.

 

Category: Polityka i Społeczeństwo | Added by: CHARISTA (09.06.2015)
Views: 2003 | Tags: Polska, Wrocław Global Forum, biznes, wrocław, Poland, Wrocław Global Forum 2015, wroclaw | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
avatar