Main » Articles » Polityka i Społeczeństwo

Startowal VII Europejskij Kongres Gospodarczy w Katowicach online NAŻYWO Video

Aktualność i adekwatność, ale przede wszystkim otwarcie debaty na tematykę nastawioną na przyszłość, nowe trendy rozwojowe, nowe kierunki myślenia o Europie i europejskiej gospodarce w świecie – to znaki rozpoznawcze Europejskiego Kongresu Gospodarczego.


Podczas siódmej edycji Kongresu (20-22 kwietnia 2015 r.) wśród głównych wątków debaty należy wskazać: ofensywny projekt inwestycyjny mający odsunąć od Europy widmo stagnacji (tzw. plan Junckera), kwestie praktycznej realizacji idei innowacyjności w europejskiej gospodarce oraz dylematy związane z energetyką, reindustrializacją oraz polityką ochrony klimatu – obszarami pozostającymi ze sobą w ścisłych zależnościach.

Nie unikniemy pytań o polityczną przyszłość Europy przeżywającej po kryzysie finansowym kryzys solidarności i cierpiącej na niedostatek wewnętrznej spójności. Nowe oczekiwania co do roli państwa w gospodarce skłoniły do podjęcia tematu regulacji i wolnego rynku, konkurencji i protekcjonizmu.

W obliczu globalnych wyzwań w agendzie nie mogło zabraknąć poszerzanej co roku ścieżki tematycznej związanej z inwestycjami europejskich firm na rynkach odległych i współpracą z najbardziej dynamicznymi gospodarkami świata.

Więcej uwagi poświęcimy w tym roku kwestiom odpowiedzialności biznesu w kontekście sytuacji na rynku pracy i kondycji młodych Europejczyków. Z myślą o nich Kongres realizuje osobny projekt kierowany do młodych liderów, którzy w niedalekiej przyszłości będą kreowali naszą polityczną i gospodarczą rzeczywistość.

Tradycyjnie nie zabrakło w programie Kongresu debat poświęconych problemom poszczególnych branż przemysłu, infrastrukturze, finansom, rozwojowi regionalnemu i zdrowiu publicznemu.Source: http://www.eecpoland.eu
Category: Polityka i Społeczeństwo | Added by: CHARISTA (20.04.2015)
Views: 1844 | Tags: Poland, Katowice, European Economic Congress, Europejski Kongres Gospodarczy, Polska, kongres gospodarczy, eec | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
avatar