Main » Articles » Polityka i Społeczeństwo

Przedstawiciele Warmii i Mazur zaprezentowali potencjał regionu podczas Wystawy Światowej EXPO 2015

Przedstawiciele Warmii i Mazur zaprezentowali potencjał  regionu podczas Wystawy Światowej EXPO, która od 1 maja do 30 października 2015 roku odbywa się w Mediolanie.

Głównym celem udziału Polski w EXPO 2015 była budowa trwałego zaufania dla marki POLSKA i Marki Polskiej Gospodarki. Prezentowany wizerunek opierał się na ukazaniu kraju jako nowoczesnego, osiągającego sukces gospodarczy państwa oraz atrakcyjnego partnera biznesowego.

Od 11 do 17 maja odbył się Tydzień Polski Wschodniej, na którym każde z pięciu województw zaprezentowało swoje największe walory. Odbyły się m.in. pokazy kulinarne przygotowane przez Karola Okrasę oraz Dariusza Strucińskiego, występy zespołów z Białegostoku, Kielc oraz Olsztyna (zespół Hoboud), promocja tras rowerowych (symulator tras) Green Velo przebiegającej przez wszystkie województwa Polski Wschodniej. Przedstawiony również został katalog ofert województw makroregionu Polski Wschodniej

W ramach tego wydarzenia zaplanowano ponadto konferencję związaną z potencjałem gospodarczym Polski Wschodniej, która była skierowana do przedsiębiorców włoskich. Spotkanie otworzyła podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Iwona Wendel, a podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki - Arkadiusz Bąk zaprezentował Polskę Wschodnią. Następnie marszałkowie poszczególnych województw przedstawiali poszczególne regiony na przykładach swoich wiodących sektorów. Województwo warmińsko-mazurskie na przykładzie sektora meblowego prezentował Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Z kolei o możliwościach inwestycyjnych w Polsce Wschodniej mówił Marcin Kuchciński z Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nie zabrakło ponadto przedstawicieli Parku Naukowo-Technologicznego w Elblągu i Ełku oraz Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Według organizatorów Wystawę Expo 2015 w Mediolanie zwiedzi 20 milionów osób, a wśród nich około 12–14 milionów obywateli Włoch i około 6–8 milionów cudzoziemców.Source: http://invest.warmia.mazury.pl/pl/informacje-o-regionie/aktualnosci/225-polska-wschodnia-zaprezentowala-sie-podczas-expo
Category: Polityka i Społeczeństwo | Added by: CHARISTA (22.05.2015)
Views: 1720 | Tags: mazury, polska wschodnia, Polska, warma, Expo 2015, inwestycje | Rating: 5.0/1
Total comments: 0
avatar